počet produktů: 0
cena: 0,00 CZK
kontaktní formulář
chci zaslat dotaz
Odběr novinek
Přihlásit k odběru
počítadlo přístupů
online: 3
dnes: 117
týden: 717
celkem: 695931
nejprodávanější produkty

Blog

11.11. 2016

 

Dnes je svatého Martina a po dlouhé době přijel na bílém koni a protože to souvisí s tímto počasím, tak jsem se rozhodla sem na blog dát naši novinku a krátké povídání k ní. 

Taky vám připadá zimní oblečení nudné a fádní? Stejný kabát či bunda, džíny popřípadě jiné kalhoty (však který blázen by v takové "kose" nosil sukni, že?...třeba já :-))) )

Ty odvážnější změní alespoň občas barvu kalhot nebo kabátu. ;-) A přitom stačí tak málo, hezká barevná šála či čepice, nebo zajímavá brož či jiný doplněk a rázem se vám rozsvítí celý den, ať už jen tím, že vám prodavačka v obchoďáku pochválí čepici, či se případně zeptá, kde jste ji koupila a nebo prostě se na vás jen lidé usmějí a zlepší den. Škarohlídi by namítli, že se nesmáli na mě, ale mě...a i kdyby... lepší vždy přemýšlet o té lepší variantě, co říkáte? Vzpomněla jsem si, jak jsem si asi před dvěmi lety uháčkovala soupravu čepice a nákrčníku a na to dala prož s jelenem. Sice jsem z toho byla trošku ze začátku nervózní, co si o mne budou lidé myslet? (Ještě pozůstatek z dob, kdy jsem měla velkou touhu být s každým za dobře a udělat dobrý dojem ;-) naštěstí se tohoto zlozvyku postupně nenápadně zbavuji :-))) A musím říct, že mne opravdu překvapilo, kolik jsem měla pozitivních reakcí, kolikrát mne i lidé na ulici zastavili a pochválili mi soupravu...i s jelenem :-)))

Takže závěr, nebát se toho, nebrat se příliš vážně, přidat trošku barev a hravosti a hned si tu zimu, kterou poměrně velká část obyvatelstva nemusí, můžeme udělat hezčí...vždyť život sám může být krásný složením z malých drobností během dne. ;-)

 

No konečně se dostávám k soupravě, kterou máme jako novinku na obchodě. Taky nenosíte čepici, protože, když ji pak někde musíte sundat, vypadáte, že jste prolétla přinejmenším roštím, nebo vás většina kouše a nebo si prostě nevíte rady, co vám sluší?

Zamilovala jsem se do příze baby Himalaya, protože je opravdu heboučká, nekouše ani toho nějvětšího citlivku a vymyslela z ní v kombinaci z bavlněnými špagáty nové čepice a nákrčníky. Soupravy krásně hřejí, pod čepice se vejde účes i dlouhé vlasy jsou moderní a variabilní. Můžeme měnit barvy, provedení, velikosti i doplňky. ;-)

 A můžete se zachumlat...:-)

            

 

 

 

 

27.10.2016

 

Návod na květ z obyčejných papírových ubrousků. wink

Pořád vymýšlím, čím ještě vylepšit výlohu a někde jsem zahlédla podobnou ozdobu z papírových ubrousků, řekla jsem si, že by to mohl být vhodný doplněk a pustila se do výroby. První pokus byl příšerný, ale vychytala jsem na něm počáteční problémy a druhý už se vydařil, tak jak jsem si představovala. Je to poměrně rychlá a nenákladná varianta různých umělých květin, které když jsou ve větší velikosti (a pro mne esteticky přijatelné), jsou většinou dost nákladné. 

Co budete potřebovat? Klasické papírové ubrousky (různé barvy), nůžky a drátek popřípadě nějakou šňůrku na zavázání.

 

Vezmeme 4 maximálně 5 papírových ubrousků, složených tak, jak jsou v originálním obale. (jeden ubrousek je dvakrát přeložený, tvoří čtverec a má 4 vrstvy)

 Odstřihneme dvě sousedící strany, kde jsou ubrousky přehnuté   

a vystříháme okvětní lístky. Pokud to chceme perfektní, není od věci si předmalovat a alespoň zběžně odměřit. Já jsem dělala narychlo a od oka, v tom velkém množství lístků se nějaký detail ztratí.wink

        Potom složíme do harmoniky a v půlce převážeme.           

Harmoniku roztáhneme a začínáme postupně vrtvu po vrstvě ohýbat směrem ke středu.

      

A toto je výsledná květina. Je možné vyrábět v různých barvách, ale je důležité, aby i ty spodní vrstvy ubrousků byly rovněž obarvené. wink

 

 Hotovo.wink Květiny se dají použít na různé další tvoření, jediná podmínka je použít v suchém prostředí. wink