Henna malování

Moje cesta k henně.

Roky maluji na oblečení a je to jedna z částí mojí práce, kterou nejvíc miluji. Vlastně kvůli malování jsem začala šít, abych měla na co malovat. Možná tomu přispělo i to, že jsem alergická na klasické barvy na vlasy a tak už roky používám hennu na barvení vlasů a kombinace obou nejspíše vyústilo v malování hennou na tělo. Baví mne ten proces, pokládání linky henny na kůži, který se nedá urychlit a pro mne je to forma meditace tady a teď. I proto jsem se rozhodla pouze o malování jeden na jednoho. Tam mám pocit, že mohu předat nejvíce, energii, pocit opečování, relax a výsledný obrázek je vlastně takový bonus navíc. Henna si žije svým vlastním životem a mění se postupem času, jako vše okolo nás. Ale co je pro mne nejdůležitější, co dělá s námi ženami. Nutí nás se na obrázek opakovaně dívat a zamilovat se do naší části ženského těla, což se stává tak žalostně málo. Říká se tomu bezpodmínečná sebeláska, milovat sama sebe, jen tak protože jsem a tak jak jsem, bez výhrad a připomínek.

Jak se připravit na malování.

Je dobré mít představu, kterou část chci pomalovat a zhruba jaký styl si přeji, ale můžete to též nechat zcela na mne a ono se to v průbehu ukáže samo. Je dobré si udělat peeling, henna déle na kůži vydrží. Je lepší, když kůže není moc ochlupená, protože potom se s hennou špatně pracuje. A poslední věc, je dobré nemazat před malováním kůži krémy a oleji.

Péče po aplikaci.

Hennu na pokožce necháme působit co nejdéle, ideálně přes noc, alespoň 4-8 hodin. Malování vám zalepím po zaschnutí prodyšnou náplastí omnifix. Po době působení hennu na sucho odrolíme, případně si pomůžeme olejem. Vyhneme se kontaktu s vodou na 24 hodin a před každým namočením chráníme obrazek olejem. Barva postupně tmavne od oranžových odstínů až po hnědé, dle typu pleti a místu aplikace, obarvení vydrží přibližně 5-20 dnů opět záleží na typu pleti, umístění a častosti mytí atd.

Proč se nechat pomalovat.

Je to čas jen pro vás, pro ženy velmi důležité, portože se v tomto velmi často zanedbávají. Opečování sama sebe slouží k dobití energie. Dále je to velmi krásný zážitek, který zahrnuje téměř všechny smysly. Krásný prostor-zrak, vůně-čich, hudba-sluch, dotek-hmat...to vše nás ukotvuje tady a teď. Je to druh bodyartu, zdobení těla, které poutá pozornost ostatních. S hennou se cítíte jinak, více se díváte na obrázek, zamilujete se do části sebe. Může vás podpořit v záměru, henna sbližuje, často se používá ke společnému malování matek a dcer, případně kamarádek atd. Může být též jako součát rituálu a zcela určitě ji můžeme zařadit do kategorie osobní rozvoj.

Kolik malování ode mne stojí.

Malý obrázek do 30 minut stojí 500 Kč, větší do 1hodiny času 1000 Kč a dále za každou započatou půl hodinu 500Kč

Kde maluji.

Mám svůj prostor, který jsem sama vytvořila a zařídila v duchu "boho stylu", který vybízí k relaxaci, aby byl prožitek co největší. Protože prostor, který nás obklopuje nás velmi ovlivňuje, ale to by bylo povídání na další článek.

Dárkové poukázky.

Tento zážitek si nemusíte nechat pouze pro sebe, ale můžete ho věnovat jako originální dárek, formou dárkové poukázky. Obzvláště v této době, kdy všichni všechno mají a je velmi těžké vybrat nějakou nějakou konkrétní věc, která se bude líbit a hodit. Poukázky jsou v hodnotě 500, 1000, 1500, 2000, 2500 Kč.

Kontakt: Ilona Pavlíčková, tel.: 606654169, mail:pavlickova.ilona@seznam.cz

Ukázky mé práce najdete na sociálních sítích, kde mne můžete sledovat a zde pár fotek

 

X

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).

Souhlasím
Nesouhlasím